× Vragen, antwoorden en discussie m.b.t. het werken binnen de zorgsector, arbeidsvoorwaarden, e.d.

Topic-icon Voorwaarden Slaapdiensten

23 sept 2007 01:50 #16952 door ilse
Hallo allemaal,

wij moeten binnenkort (waarschijnlijk al heel erg binnenkort) overstappen van nachtdiensten op slaapdiensten. We hebben 16 clienten met een lichamelijke handicap. Enkele van hen vragen s nachts regelatig om hulp en begeleiding (vandaar de nachtdiensten). Vanwege kostenbesparing (wanneer draait het nu eens niet om geld in de zorg??) moeten wij dus over stappen op slaapdiensten.
Op het internet heb ik al het e.e.a. kunnen vinden over arbeidstijden e.d. maar helaas nog niets over de voorwaarden waaraan bv. onze slaapruimte moet voldoen. Moet het een afgesloten ruimte zijn? Is alleen een bed voldoende?
Andere vragen zijn bv. welke stem heeft het team in deze beslissing? en mogen wij ook mee praten over eventuele wijzigingen in het rooster?
En naast zwangerschap en ouder zijn dan 55 jaar, welke uitzonderingen zijn er voor de slaapdienst? Ik heb namelijk collegas met slaapproblemen.

Jullie zien, we hebben best wel wat vragen.

Kan iemand ons hiermee helpen???

Dank je!

Gelieve Inloggen om te deelnemen aan het gesprek.

23 sept 2007 12:40 #16953 door vonny
Het Wordt niet echt goedkoper voor de werkgever zie uitspraak rechter.

Een Arnhemse rechter heeft de slaapdienst van werknemers als werktijd beschouwd.
het gerechtshof in Arnhem heeft dit recent in een uitspraak vastgesteld, De ambulancediensten in Gelderland Zuid moeten daarom op basis van deze uitspraak de werktijden / vergoedingen aanpassen. Het europese hof is deze mening al langer toegedaan, het is nog niet duidelijk wat de gevolgen hiervan zijn in Nederland. Inmiddels zijn hierover ook al kamervragen gesteld in de Tweede Kamer. Deze uitspraak kan deze van invloed zijn op de diensten van Brandweer, Ambulancediensten e.d.

Hier nog een stukje wat ik gevonden heb op internet.

Op mijn werk draai ik slaapdiensten. Onze slaapruimte heeft geen ramen naar buiten. De mechanische ventilatie is rumoerig. Er schijnt licht naar binnen vanaf de gang en naast het bed bevinden zich kasten met tikkende meldinstallaties met brandende lampjes. Voldoet onze slaapruimte wel aan de voorschriften?

In artikel 3.21 van het arbobesluit staat het een en ander over nachtverblijven. Voor werknemers die gedurende de tijd die ligt tussen het einde en het begin van de dagelijkse arbeidstijd verblijven in het bedrijf of de inrichting waar zij werkzaam zijn, is een nachtverblijf beschikbaar. Een nachtverblijf is adequaat ingericht en is uitsluitend bestemd voor personen van gelijk geslacht. De bovenstaande omschrijving van een slaapruimte kan onmogelijk tot de conclusie leiden dat er sprake is van een adequate inrichting: licht van buiten, lampjes en lawaaiige ventilatie. De werkgever zal in dit geval dus een andere ruimte moeten creeren. Kom je er samen niet uit? Praat dan eens met de or, de arbodienst en in het uiterste geval met de Arbeidsinspectie.

Groetjes Vonny

Gelieve Inloggen om te deelnemen aan het gesprek.

25 sept 2007 21:51 #16954 door ilse
Ha Vonny,

dank je voor je snelle antwoord.

Dit heb ik ook op het internet kunnen vinden maar ja wat is adequaat? Daar hebben wij een ander idee over dan de coordinerende...
Het blijft op dit moment voor ons een hele grote verandering. De clienten weten het nog niet maar ook voor hen gaat er wel wat veranderen.

De uitspraak van de rechter is gedeeltelijk van toepassing:
wat ik uit de uitspraken begrijp is dat:
- Slaaptijd = werktijd alleen geldt voor instellingen die geen CAO hebben. Vanaf 1 april 2008 gelden deze regels overal in de zorg.
- Er is een kleine kostenbesparing omdat de werkuren gecompenseerd moeten worden in tijd. De tijd die ik dan vrij krijg vanwege een slaapdienst vullen ze op met een (goedkope) invalkracht of (nog goedkopere) huishoudelijk medewerker. Een MBO-er of HBO-er kosten natuurlijk meer...
Maar het staat veelal in lastige juridische taal... Das niet echt mn vak. Hihi.

Ik vind het echt een lastig onderwerp. Het eerste overleg over de slaapdiensten staat al gepland.

Zijn er nog meer ervaringen op dit gebied??

Groetjes Ilse

Gelieve Inloggen om te deelnemen aan het gesprek.

12 okt 2007 00:15 #16955 door mam
<!--quoteo(post=16713:date=25-09-2007, 21:51:name=Ilse)--><div class='quotetop'>QUOTE(Ilse @ 25-09-2007, 21:51) <a href="index.php?act=findpost&pid=16713"><{POST_SNAPBACK}></a></div><div class='quotemain'><!--quotec-->Ha Vonny,

dank je voor je snelle antwoord.

Dit heb ik ook op het internet kunnen vinden maar ja wat is adequaat? Daar hebben wij een ander idee over dan de coordinerende...
Het blijft op dit moment voor ons een hele grote verandering. De clienten weten het nog niet maar ook voor hen gaat er wel wat veranderen.

De uitspraak van de rechter is gedeeltelijk van toepassing:
wat ik uit de uitspraken begrijp is dat:
- Slaaptijd = werktijd alleen geldt voor instellingen die geen CAO hebben. Vanaf 1 april 2008 gelden deze regels overal in de zorg.
- Er is een kleine kostenbesparing omdat de werkuren gecompenseerd moeten worden in tijd. De tijd die ik dan vrij krijg vanwege een slaapdienst vullen ze op met een (goedkope) invalkracht of (nog goedkopere) huishoudelijk medewerker. Een MBO-er of HBO-er kosten natuurlijk meer...
Maar het staat veelal in lastige juridische taal... Das niet echt mn vak. Hihi.

Ik vind het echt een lastig onderwerp. Het eerste overleg over de slaapdiensten staat al gepland.

Zijn er nog meer ervaringen op dit gebied??

Groetjes Ilse<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

Gelieve Inloggen om te deelnemen aan het gesprek.

12 okt 2007 00:17 #16956 door mam
<!--quoteo(post=16713:date=25-09-2007, 21:51:name=Ilse)--><div class='quotetop'>QUOTE(Ilse @ 25-09-2007, 21:51) <a href="index.php?act=findpost&pid=16713"><{POST_SNAPBACK}></a></div><div class='quotemain'><!--quotec-->Ha Vonny,

dank je voor je snelle antwoord.

Dit heb ik ook op het internet kunnen vinden maar ja wat is adequaat? Daar hebben wij een ander idee over dan de coordinerende...
Het blijft op dit moment voor ons een hele grote verandering. De clienten weten het nog niet maar ook voor hen gaat er wel wat veranderen.

De uitspraak van de rechter is gedeeltelijk van toepassing:
wat ik uit de uitspraken begrijp is dat:
- Slaaptijd = werktijd alleen geldt voor instellingen die geen CAO hebben. Vanaf 1 april 2008 gelden deze regels overal in de zorg.
- Er is een kleine kostenbesparing omdat de werkuren gecompenseerd moeten worden in tijd. De tijd die ik dan vrij krijg vanwege een slaapdienst vullen ze op met een (goedkope) invalkracht of (nog goedkopere) huishoudelijk medewerker. Een MBO-er of HBO-er kosten natuurlijk meer...
Maar het staat veelal in lastige juridische taal... Das niet echt mn vak. Hihi.

Ik vind het echt een lastig onderwerp. Het eerste overleg over de slaapdiensten staat al gepland.

Zijn er nog meer ervaringen op dit gebied??

Groetjes Ilse<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

Gelieve Inloggen om te deelnemen aan het gesprek.

12 okt 2007 00:49 #16957 door mam
hallo Ilse, ben lang niet op het forum geweest,druk,druk,druk.
toch wil ik wel even reageren op het onderwerp slaapdienst,als je wist hoe lang wij met dit onderwerp op ons werk bezig zijn,dan zakt je de moed in de schoenen.
wij MOETEN slaapdienst draaien,wanneer er n andere collega, dan de vaste nachtdienst wacht draait,ter verduidelijking ,verzorgingshuis,60 zorgvragers,aanleunwoningen,clientencaterogie ,zelfredzaam-somatiek-pg.
wij hebben normaal 2 vaste wachten,maar die zijn ook wel eens ziek of hebben vakantie,dan komen wij aan bod,nu hebben we er zelf voor gepleit dat er iemand als slaapdienst aanwezig is,er kan van alles gebeuren,is ook prima,maar in feite slapen we daar voor niets,in eigen tijd.
per nacht slapen krijgen we vlgs cao 20 euro.en dat is het,geen tijd terug,cadeautje voor de baas,aanwezig zonder groot kostenplaatje.
het proces hof jager heeft juni 2006 uitspraak gedaan dat alle aanwezigheidsdienst in opdracht werkgever ,werktijd is,dat is n wettelijk besluit,maar omdat onze cao-onderhandelingen steeds stagneren,zijn we nergens,en moeten we doen wat de werkgever opdraagt.
die gaan uit wat in de cao staat,en daar word naar gehandeld,ik wil wel aanraden om in het overleg ,vast te leggen dat uren en nabetalingen met terugwerkende kracht zullen worden verrekent.
maar wij stoeien al 2 jaar,komen niets verder,veel succes.

Gelieve Inloggen om te deelnemen aan het gesprek.